Thermboil

Thermboil je nová generace systémů na ohřev teplé vody na principu tepelného čerpadla.tento systém funguje pomocí termodynamického panelu, který slouží k absobci energie ze vzduchu, deště a slunce.Tento systém je vysoce úsporný a maximálně výkonný za jakýchkoli podmínek.

Systém Thermoboil je založen na vlastnostech kapalin-plynů a na pravidlech termodynamiky. Systém pracuje se speciální chladící kapalinou (R134a)Tato kapalina je nastřikována pomocí expanzního ventilu v mikrokapičkách do Termodynamického panelu, kde díky okolnímu prostředí dojde k odpaření a tento plyn je nasáván do kompresoru.Tam dojde ke stlačení a zahřátí plynů na 100-130°C tento horký plyn předává nepřímo přes kondenzátor(výměník)teplo do vody v akumulační nádrži.

Systém Thermoboil dosahuje topného faktoru 2,5 - 5,5 COP. Vyrábí se ve variantách 100,180,200,250, 300 a 500 litrů.
Pro výrobu systému Thermoboil jsou použíty ty nejkvalitnější materiály odolné vůči korozi, zajišťující dlouhodobou životnost a spolehlivost zařízení.

Díky dlouhodobýcm poznatků tento systém ohřevu teplé vody dokáže ušetřit až 80% nákladů, proti doposud instalovaným systémům na ohřev teplé vody.

Thermoboil I Thermoboil I

Thermboil I je systém, který lze použít tam, kde není možná instalace Termodynamického panelu. Přestože nemáte možnost umístit panel na vhodné místo, nic nebrání tomu, aby jste využili vnitřní teplo v místnosti, například kotelně, kuchyni, předsíni, apod.
To v praxi znamená, že tento systém má vnitřní výparník, který pomocí ventilátorů nasává okolní vzduch a ve vnitřním výparníku dochází ke stejnému procesu jako když se použije Termodynamický panel, jen tento systém nepracuje s energií ze slunce. Přesto tento systém pracuje po celý rok s průměrným topným faktorem COP 2,5.

Thermoboil E Thermoboil E

Thermboil E je systém, který pracuje pomocí Termodynamického panelu,který je nainstalován např.střech, fasáda, zábralí pokud možno na místě, kde panel dokáže zachytit sluneční zaření a díky tomu pracovat s COP 3-5.Takto instalovaný systém dokáže pracovat až 7500 hodin/rok.

Pokud dojde k poklesu venkovních teplot pod bod mrazu, je doporučeno ohřívat vodu doplňkovám systémem. Buď el.topnou tyčí nebo je možnost instalovat panel vnitřní,který se pustí pokud venku jsou nepříznivé podmínky a je dostatek místa pro vnitřní panel. nádrži.

Thermoboil E+I

Thermoil E+I je kombinace systémů E a I.Tento systém funguje stejně jako předešlé dva jen má tu výhodu ,že pokud je nedostatek místa pro vnitřní instalaci panelu, je vhodný tento systém E+I. Tento systém je doporučován pro chladné horské oblasti.

Thermoboil I+EThermoboil I+E

 

Fotogalerie