FAQ

Vyberte kategorii:

Kde mohou být instalovány termodynamické panely?

Termodynamické panely mohou být instalovány v několika polohách: vertikálně na zeď, horizontálně, na terase nebo na střeše. Není třeba těžkých konstrukcí vzhledem k nízké hmotnosti panelu.
Dále panely nemusí být namontovány na jižní orientace střechy nebo na stěnu. Budou účinnější, pokud čelí Jižním ale to není nutné, protože nemají spoléhat na slunci do práce, protože oni také absorbují teplo ze vzduchu, déšť, vítr a sníh.
K dispozici je maximálně 10 m potrubí běh mezi závažím a deskou. Toto může být prodloužena, ale to bude vyžadovat další chladiva jsou přidány.

 

Jaká je údržba systému?

Není nutná údržba na panelech. Termodynamické solární panely nebude přehřívat nebo mrazem. Tepelné solární systémy byly známy praskat a dokonce explodovat při extrémních teplotách.Chladicí médium použité v termodynamických panelů nebude zmrazení nebo přehřátí. Dále není bez rizika netěsnosti pro odpařování.

 

Jaká je spotřeba elektrické energie?

Termodynamické systémy mají účinný kompresor s nízkou spotřebou. Kompresor v domácích systémech spotřeby teplé vody je podobná kompresory používané v domácích ledničkách.
Spotřeba elektrické energie, nebo tepelný systém + elektrický odpor jako pomocný systém je o 20% vyšší, než termodynamického systému po celý rok.
Ve srovnání s běžným elektrickým ohřevem, je spotřeba 80% nižší.

 

Jak velké jsou panely a kolik váží?

Panely jsou asi 1,7 × 0,8 m2 a váží 6,2 kg. Absorbují teplo z obou stran panelů, tak že je velmi efektivní.

 

Jak fungují v detailu?

Systém ve své nejzákladnější definici, je chlazení v opačném pořadí. Proces topné vody zahrnuje využití energie prostředí, jako jsou sluneční záření, déšť, vzduch a teploty.
Tento proces spočívá v termodynamického cyklu. Za prvé chladicí kapalina vypařuje díky teplo absorbované termodynamické panely. Pak tekutina zvyšuje tlak a teplotu díky kompresoru. Pak je toto teplo přepravován k vodě, který chceme vytápět pomocí kondenzátoru.

Přes nedostatek slunečního záření (maximální solární teplo příspěvek), termodynamické panely zachytit teplo z okolního vzduchu po celý den, stejně jako latentní teplo deště, který umožňuje absorbovat velké množství tepla, jak je to možné. Poté, kompresor zvyšuje teploty kapaliny, a ústí do vodního okruhu prostřednictvím teploty výměníku, ohřívání vody až do 55 ° C.

 

Mohu mít jinou barvu panelu než černou? Nemá barva vliv na příjem tepla?

Ano, můžete použít další barvy odlišné od černé. Černá je největší absorbér paprsků, je to doporučená možnost, ale můžete použít i jiné barvy, protože panel absorbuje teplo také větrem, deštěm a sněhem, kde již barva nerozhoduje.

 

Nalezeno: 6 | Zobrazeno: 1 - 6

1
 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Položte nový dotaz zde.